Ankara Sağlık Hukuku Danışmanlığı

Ankara Sağlık Hukuku Danışmanlığı

Estetik Doktoruna Dava Açmak

Estetik ameliyatı davası ünlü cerrahın yapmış olduğu başarısız ameliyat sonrasında gündeme geldi. Daha güzel olmak adına bıçak altına yatan özellikle hanımlar, her seferinde ameliyattan bekledikleri sonucu alamayabiliyorlar. Bunun yanı sıra kimi zaman sağlıklarından oluyorlar. Ne var ki artık bu konuda maddi ve manevi tazminat talebinde bulunulabilecek.

Ünlü Cerraha Estetik Yaptırdı Pişman Oldu

Burun estetiği yapan ünlü cerrah ….. muayenesinde benzer olay geçtiğimiz günlerde yaşandı. Ünlü doktor bir hastasına burun estetiği yapmış olmasına rağmen, hasta nefes almakta zorlandığını belirtti. Estetikten kısa süre sonra talihsiz kadının burnunda deformasyonlar oluştu. Kadın doktorun yanına gitti ve tam 3 kere daha ameliyat olmak zorunda kaldı. Ne var ki bu ameliyatlarda olumlu sonuç vermedi.

Estetik doktoruna toplamda 20 bin TL değerinde maddi tazminat, 50 bin TL değerinde ise manevi tazminat talebinde bulunuldu. Mahkeme talihsiz kadını haklı gördü ve konu hakkında emsal karar vermiş oldu. Siz de hakkınızı tazminat ile arayabilirsiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN